linky

Valašský pohár MTB-XC

Report, fotky a výsledky Valašský pohár Hrachovec 1.5.2014

Ahoj

Zima utekla „trošičku“ rychleji než minulé roky, a zdá se, že všichni mají díky ní natrénováno více než kdykoli jindy. Na výkonech to bylo docela vidět, na účasti, alespoň v některých kategoriích, taky. I když jsme předpokládali, že účast bude rekordní, hranice rekordu nepadla. Něco málo přes 200 účastníků, přesněji 206. Ale parádně vyšlo počasí, a vy, kteří jste přišli, jste snad byli spokojeni. A když ne se servisem, tak doufám, že s tratí rozhodně. Je ovšem pravdou, že i na některé závoďáky byl čtvrteční závod nad jejich síly. Ale víte jak to je, Valašský pohár děláme trošičku náročnější než možná podobné podniky „pod“ Českým pohárem.  Za prvé - ať je na co vzpomínat a za druhé - při závodech o „kategorii“ výše jsou kluci a holky možná lépe adaptováni na výkonnostní skok v profilu tratí. Například podle několika mála letošních účastníků prestižního Pražského poháru, kteří zavítali i k nám,  jsme na tom s náročností tratí dvakrát lépe. Sám ale nemohu soudit, v Řepích jsem letos nebyl. V každém případě to trošku beru jako poklonu…

Možná jste někteří byli zaskočeni nečekaným přídavkem na velké trati při startu starších žáků a všech dalších kategorií. Já taky. I když za to můžu vlastně já nejvíc. Holkám z Červeného kříže jsem těsně před závodem řekl, ať přepáskují velký okruh na jeho konci, což holky ochotně udělaly. Bohužel :-) přepáskovaly i úsek, o kterém jsme se s Danem Kolovratníkem domluvili, že zůstane nenatažen. A překvápko bylo na světě. Ale jo, každý si s tím nějak poradil, i když asi každý po svém a někdo asi k tomu přidal i nějakou drobnou pikantnost. Pro zajímavost uvádím, že při stavbě trati se spotřebovalo asi 7 km červenobílých pásek ( což bylo „trošičku“ přes plán). Při závodě mužů jsme také vyrobili nějaký ten renonc v pořadí, věřím, že chlapi nám to už odpustili a já doufám, že příště se to nebude opakovat. Pokud by ještě někdo měl k výsledkům nějaké připomínky, ať mi zavolá.

No co ještě. Pomalu se budeme chystat do Halenkova. Popadaly tam nějaké stromy, a je tam hromada větví, které budeme muset začít odklízet. Obávám se maličko o počasí. Podle předpovědi má být čtvrtek deštivý, ale třeba se to potká až s pátkem…Uvidíme. V každém případě výhodou Halenkova je to, že se je kde schovat. Prostory zdejší restaurace jsou více než předimenzovány jak na prostor, tak na jídlo. Některé týmy hlásí účast na silničních závodech, některé se chystají do zahraničí. Tak možná na druhou stranu i to může být šance pro ty druhé v pořadí, dostat se při neúčasti těch nejlepších na bednu. Tak jako vloni, i letos v Halenkově, bude vložen bleskový závod pro žáky zdejší základní školy a opět to bude někde mezi kategoriemi mladších a starších žáků respektive kadetů. Ale žádné výrazné zdržení to představovat nebude.

Tak kdo budete mít zájem, přijeďte se ve čtvrtek zase podívat a zazávodit si. Opět po roce na Vás čeká 27 % stoupání… Prověří kvality, vsaďte se !

Ivan Machulka

Fotky ze závodu

Celá fotogalerie

Výsledky závodu

Tady si můžete stáhnout kompletní výsledky závodů z Hrachovce.

 

Nejbližší akce

Kalendář akcí

<<  Srpen 2020  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Sledujte nás na FB

Podporují nás

Tento projekt byl finančně podpořen Nadací SYNOT zřizovanou senátorem Ivo Valentou.

Force

FORCE - beForce

SAMOHÝL MOTOR

SAMOHÝL MOTOR

© Copyright 2020 SK EDIE TEAM, Created by Webdesign ekART, Vsetín and Tom Vild