linky

Valašský pohár MTB-XC

Report závodu Halenkov 2015

Ahoj.

Díky všem za účast v pátečním, také svátečním a poměrně slunečném nebo spíše nedeštivém dni. Snad nejen počasí  nalákalo většinu z Vás k účasti v závodě, který se uskutečnil v Halenkově. Přijelo Vás 260, což jsou čísla na naše poměry dost značná. Co dost!  Padl historický rekord Valašského poháru v počtu účastníků v jednom závodě. To jsem zrovna v Halenkově fakt nečekal. Ne kvůli Halenkovu  jako takovém, ale charakteru, hlavně té dlouhé tratě. Respektive její první třetiny. Rozhodně  cross country okruh netypický, asi určitě netypický. „Krásný“, 1 km dlouhý, asfaltový výjezd s asi 29-ti  % stoupáním. No já vím, není o co stát. Ale na druhou stranu je to spravedlivé a pro všechny stejné. Je mi jasné, že mně musel nejeden závoďák během kroužení proklínat. Na druhou stranu, já s tím strávil polovinu středy a čtvrtku, a taky jsem z toho nebyl úplně odvázaný :-). Jasně sám jsem to nechystal. No snad Vám to kompenzoval ten následující, asi taky kilometr dlouhý, technicky hravý sjezd. I když úplně na pohodu to taky není. Člověk musí být soustředěný a ve střehu. Myslím, že pár z Vás to může potvrdit. Někteří hoši trefili naše polystyrenové „airbagy“, některé holky se vyválely a někteří eliťáci byli do některých zatáček více než širocí.

Fakt mě překvapila hojná účast mládeže. Jen v kategoriích od mimin po starší žáky bylo 190 závoďáků. Ale mohli jsme vidět i některé nové tváře v elitních kategoriích, namátkou můžu jmenovat Karla Hartla - mistra republiky v Masters nebo Martina Šímu – pořadatele Ostravského chachara anebo třeba taky Tomáše Paprstku, někdejšího mistra světa v cyklokrosu, a v současnosti jednoho z 10 nejlepších elitních jezdců MTB u nás.

Starty holek a eliťáků se nám malinko natáhly, díky vloženému závodu dětí ze ZŠ Halenkov. Ale to je tak trošičku daň za všechny „benefity“,  které nám obec Halenkov a její starosta Jirka Lušovský poskytuje. Opravdu je skvělý, ochotný a vstřícný člověk, za což mu touto cestou děkuji a všem místním hasičům.

Opět jsme zajistili pro děcka stánek se zmrzlinou a skákacím hradem. Majitelé se nám sice po ránu malinko opozdili, ale to proto, že po cestě k nám jim praskla náprava na přívěsu. No museli se činit, aby ve svátek sehnali na cestě servisáka, který by to opravil. Nakonec to slušně zvládli. Klobouk dolů,  kdekdo by se na to už vykašlal…

Během dne jsme měli dvě jobovky. Jednou byla prasklá achilovka, ale „naštěstí“ ne u závoďáka, ale tatínka jednoho z nich. Holky z Červeného kříže zavolaly „rychlou“ na čísle 155 a za chvíli tam byla. A tipl bych si, že „taťka“ je už je po operaci a snad bude v cajku. Tak držím palce. Druhou jobovkou, kterou mám ale pouze z vyprávění, byla prasklá karbonová sedlovka, která si našla cestu do jednoho  mužského stehna, kde vykousla pořádný kus zadního hovězího…:-( .  Hasiči poskytli nezbytnou první pomoc.  Závoďák byl ale pořádný tvrďák, který řekl, že do špitálu dojede sám. Tak snad to taky dopadlo OK a budu rád, pokud mi to „pokousaný“ majitel třeba i sdělí.. Rovněž držím palec při hojení tohoto úrazu…Pamatujete na bronzového triatlonistu ze Sydney Jana Řehulu, který málem při podobném incidentu vykrvácel ?

Taky musím poděkovat Vám všem, kteří jste měli trpělivost a četli mé minulé „výlevy“ z Hrachovce, a hlavně těm, kteří navíc měli potřebu se k nim vyjádřit. Díky za slova podpory, díky moc. No a už to ode mně zní jako na Oskarech :-).

Co dál. Jak už jsem avizoval, vybouchly nám Velké Karlovice. Původně zamýšlená lokalita u dostihového závodiště respektive Restaurace U Pepiša vypadala slibně, bohužel přítomnost železniční tratě a nutnost jejího přejíždění během okruhů se ukázalo být větším problémem, než si zastupitelé Karlovic původně připouštěli. Bohužel verdikt o nekonání přišel už v době, kdy byly vytištěny všechny plakáty, byly zhotoveny medaile a vypuštěny informace v převážně místních periodikách. No jo, blbá zkušenost, taky zkušenost. A tak varianty pro letošní ročník mě napadají v podstatě pouze dvě. Buď třetí závod nebude, a pak bych navrhoval již neodečítat výsledky nejhoršího závodu do celkového hodnocení. Počítaly by se body za všechny zbývající tři závody. Nebo se najde náhradní varianta v původně avizovaném termínu ( v horším případě náhradním) v jiné lokalitě. Tady si nechávám právo veta a snad v příštím týdnu dám prostřednictvím tohoto webu najevo, jak jsem se rozhodl. Sorry za komplikace, samotného mě to mrzí…

Tak jo. Já jsem pro tentokrát domluvil.

Mějte se.

Ahoj
Ivan Machulka

Nejbližší akce

Žádná aktuální akce.

Kalendář akcí

<<  Únor 2020  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Sledujte nás na FB

Podporují nás

Tento projekt byl finančně podpořen Nadací SYNOT zřizovanou senátorem Ivo Valentou.

Force

FORCE - beForce

© Copyright 2020 SK EDIE TEAM, Created by Webdesign ekART, Vsetín and Tom Vild