linky
 

Aktuality

Report závodu Semetín 2015

Ahoj

Pracovní povinnosti mně  nedaly mnoho prostoru k odeslání nějaké té zprávy ze závodů dřív a tak v okamžiku, kdy mi začíná dovolená z povinnosti usedám k počítači a zkouším napsat pár řádek.

Čím začnu. Zjišťuji, že s týdenním zpožděním to není úplně snadné. Lovím myšlenky a nějak mi to nejde.

No možná začnu tím, že když jsem chystal závody v Semetíně, tak jsem se potkal s lidmi, kteří souběžně s námi chystali na fotbalovém hřišti dětský den s místními hasiči. Prohodili jsme pár slov o počasí a na rozloučenou mě protistrana zaskočila když řekla, že si povíme po skončení akce, kdo bude mít víc zraněných. No a já jenom registroval jak s blížícím se koncem našich závodů „nahoru“  k hasičům jezdila „rychlá“.  Naším největším úrazem se tak paradoxně stal, podle hlášení našich holek z Červeného kříže, naříznutý prst , který posléze putoval na šití. Nevěřil bych tomu, ale odstranění čísla z řidítek asi v sobě fakt nese také jistá rizika. No a samozřejmě nějaká ta odřená kolena, ale to bajkeři nepočítají…

Vzhledem k rozkopanému Semetínu jsem měl obavy o stavy parkovacích míst, ale nakonec všichni bajkeři , kteří přijeli na závody,  se vešli. Tradičně se muselo samozřejmě s hochy ve vestách smlouvat, zda náhodou nebude výše nějaké lepší teplé místečko, ale tak to někdy chodí…

No a počasí vyšlo také nad očekávání. Pár kapek sice spadlo, ale to co se dělo později večer, to stálo za to. Takže paráda. Ale chudáci děcka na dětském dnu …

Myslím, že tratě se musely líbit všem, kdo trochu k bajkovaní mají nějaký ten vztah. Vysečeno, zameteno, dost dobré…

Proti loňsku nám přibylo pár nových pasáží v areálu, a snad nebyly na škodu. Až se trošičku vyjezdí, budou ještě lepší. Průjezd bazénem jsme proti loňskému roku vynechali, ale hráli v tom roli různé faktory. V cestě stála trampolína. Dva dny před uskutečněním závodu byl bazén stále plný vody, a přišlo mi, že energie vydaná na vyčištění, odbahnění a prodloužení trati o 20 metrů nestojí za to. Tím spíše, že přibylo skoro 500 metrů nových pasáží na opačně straně areálu mezi rybníky. No a taky bych řekl, že estetická stránka věci nebyla na škodu. A všichni, kteří čekali na vyhlášení si mohli, díky tomu, vychutnat větší vodní plochu k lovení ryb a zkrátit si tak čekání.

Celkem Vás přijelo něco přes 170 závoďáků, což sice bylo méně nežli na předchozích dvou závodech. Ale vzhledem k tomu, že probíhalo celkem dost souběžných akcí, namátkou Adrenalin Cup na Lysé hoře, Mistrovství České a Slovenské republiky na silnici v Žilině, nějaká ta soustředění některých týmů a mnoho dalších akcí, tak si myslím, že na nás amatéry to není úplně špatné číslo.

Díky taky všem, kteří jste svým podpisem v petičních arších vyjádřili svou podporu k uskutečnění výstavby 3. etapy bajkové arény, která se nachází nedaleko od kempu. Vážíme si toho.

No a také jsem řekl, že finálový závod se uskuteční v Jablůnce 5. záři. Polovina toho je pravda, ale vypadá to tak, že místo 5. to bude 6. v neděli. A to z jednoho prostého důvodu. 5. září se uskuteční ve Vsetíně Valašská 50, což by samo o sobě nebyl až tak velký problém, snad by nám pouze ubylo trochu těch starších chlapů, ale potíž je v tom, že sdílíme stejný materiál v podobě mantinelů nebo chcete-li zábradlí a konstrukci za stupni vítězů na reklamní banery. A to by už problém některé straně nadělalo. Proto to vypadá pracovně na neděli 6.! Tuto informaci ale ještě potvrdím definitivně, poté co se Paprstci vrátí ze svěťáku , který se konal ve Švýcarsku. A tak ještě mějte trpělivost. Letos se nám to nějak stále komplikuje.

Mějte se.

Ahoj.

Ivan Machulka

Nejbližší akce

Žádná aktuální akce.

Kalendář akcí

<<  Říjen 2022  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Sledujte nás na FB

Podporují nás

Force

FORCE - beForce

SAMOHÝL MOTOR

SAMOHÝL MOTOR

Poslední komentáře

Cyklo odkazy

www.facebook.com/BezpecneNaKole
Facebook stránka: Cílem akce je naučit děti, jak se zachovat v neočekávaných situacích a seznámit je se základními bezpečnostními pravidly .

© Copyright 2022 SK EDIE TEAM, Created by Webdesign ekART, Vsetín and Tom Vild