linky
 

Aktuality

Zpráva z Halenkova

Ahoj

Díky Halenkove ! Díky za pomoc při organizaci včerejšího a zcela nepochybně prozatím  nejúspěšnějšího závodu, který jsme zde v Halenkově uspořádali. V podstatě vyšlo téměř úplně vše a snad lze s nadsázkou říci, že včetně počasí. I když v noci to taková sranda nebyla :-). V sedm večer začalo pršet a ráno pršet přestalo.

Samozřejmě drobnosti a pochybnosti zůstanou vždy, drobné a časté výpadky mikrofonu při „moderování" zapříčiněné zřejmě studeným spojem v elektroinstalaci. Také pár naschválů od místních puberťáků, kteří nám nachystali drobné překážky na tratích za využití jejich bujné fantazie.  Žádná zlomyslnost, snad jen takový hec, aby hoši zjistili, jak si s tím trénovaní jezdci poradí. No a mně se taky dařilo. Vypůjčená a vytečená propisovačka v  kapse (nohu mám fialovou ještě teď, při psaní tohoto textu),  ztracená náhradní baterie od foťáku zn. Nikon... Ale jenom ptákoviny a drobnosti, žádné vykloubené koleno.

Ohromné díky všem za parádní účast, výkony a některým z Vás za projevy uznání a chvály. Jednoho vážně potěší... Doufám, že i ti, kteří zde byli poprvé, nezanevřou a přijedou zase. A třeba už do Ratiboře,  kde proběhne 3. kolo letošního seriálu. Trať je zde více hravá a členitá...

Fakta ze závodu : 202 závodníků. Zranění žádná - pár škrábanců a oděrek, nic vážného. Naše zdravotnice se tentokrát flákaly. Koneckonců i počet místních děcek se oproti loňsku zdvojnásobil, což se projevilo jejich účastí ve vloženém závodu ZŠ Halenkov. Oproti Hrachovci jsme trochu „vylepšili" startéry. Nyní byla pouze jedna reklamace, která byla zapříčiněna zabahněným číslem. V průjezdech se objevily dvě 213-ky, ale ta jedna z nich byla ve skutečnosti 218-ka.

Všichni si všimli, že na trati to taková sranda zase nebyla. Noční déšť tu naprosto suchou a ve všech směrech sjízdnou trať změnil v poměrně obtížnou záležitost. No jo. Tak to na bajkách občas chodí. Po ránu ještě někteří naši pořadatelé s místními hasiči prokopávali a odvodňovali některé obzvlášť hluboké bazény, aby bajkeři nemuseli jezdit v neoprenu...

Pro některé, hlavně na velkém okruhu, se to stalo nepřekonatelnou záležitostí. Ale to není myšleno nikterak špatně. Halenkovské stoupání, na tak trochu netradičním XC okruhu, není žádnou slastí. Specifický kopec zakyselí tělo a to si v nekonečném sjezdu moc neodpočine. Mokré kořeny, mazlavé blátíčko, ruce stále na brzdách. Raději jsem, oproti loňsku, ubral jedno kolo a snad se nikdo neurazil :-). I starším žákům jsme nakonec, oproti zvyklostem,  věnovali dárek v podobě závodu na středním okruhu, i když drobně upraveném. Hlavním důvodem byl, dá-li se to tak nazvat, divácký zájem. Kalkul byl odjet pět okruhů na středním, než dva (respektive jeden u holek), na velkém.

Těžko posoudit, co je lepší. Občas to konzultuji se závodníky i trenéry před závodem, ale shoda stejně nepanuje. Letos to tedy bylo tak a protesty již neakceptuji :-)

Halenkovští hasiči se v cíli činili, aby kola dostala původní tvar a barvu. Drobnou vadou na této činnosti byl fakt, že při vyhlašování hučící agregát „lehce" rušil spíkra a jeho „slavnostní" proslovy, linoucí se z reproduktorů. Jména některých oslavenců tak zanikla v tomto kraválu...

Ještě jednou díky za účast a příště ahoj

Ivan Machulka

Fotografie ze závodu

Celá fotogalerie

Jiří Sedláček nám poslal odkaz na fotky z Halenkova na Rajče.cz http://jiriteam.rajce.idnes.cz/8.5.14._Halenkov_Valassky_pohar_MTB/., tak se taky mrkněte.

Výsledky závodu

Tady si můžete stáhnout kompletní výsledky závodů z Halenkova.

 

Nejbližší akce

Žádná aktuální akce.

Kalendář akcí

<<  Září 2023  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Tipsport Sportuj s námi

Sledujte nás na FB

Podporují nás

Force
FORCE - beForce

Austin Detonator
Austin Detonator

SAMOHÝL MOTOR
SAMOHÝL MOTOR

Poslední komentáře

Cyklo odkazy

www.facebook.com/BezpecneNaKole
Facebook stránka: Cílem akce je naučit děti, jak se zachovat v neočekávaných situacích a seznámit je se základními bezpečnostními pravidly .

© Copyright 2023 SK EDIE TEAM, Created by Webdesign ekART, Vsetín and Tom Vild