linky

Valašský pohár MTB-XC

08.05. 2016 Ratiboř - Valašský pohár MTB-XC 2016

Ahoj.

Příští neděli 8.5. 2016 proběhne první závod nového – 17. ročníku – Valašského poháru MTB-XC. Asi všichni už víte, že místo, kde se první závod uskuteční, je Ratiboř.  Ratiboř se nachází mezi Jablůnkou a Vsetínem. Místo závodu bude již v tradičním areálu místní hasičské zbrojnice, která se nachází cca 500 - 600 m po pravé straně za cedulí označující začátek obce. Parkovací místa budou k dispozici na přilehlých komunikacích,  na druhé straně potoka tekoucího souběžně s příjezdovou komunikací, u obecního úřadu atd. Do areálu, v době závodu budou mít vozidly přístup pouze pořadatelé!!!  Proto Vás prosím aby jste nám do areálu v neděli nejezdili. Jednak zde bude startovní a cílová rovinka, které jsou umístěny kolmo na sebe, jednak místo potřebujeme k nakládce a vykládce materiálu, pro počítačový servis a podobně. Přímo v areálu bude také napleten malý okruh pro ty nejmenší závodníky.  Přímo v areálu se nachází restaurace. Oproti minulým létům došlo i zde ke změně. Nový majitel zde nyní peče pizzu, připravuje velice slušné hambáče a rovněž připravuje různé druhy zeleninových salátů, což zejména pro ty později startující,  může být před závodem mnohem lepší, než-li guláš nebo vepřo knedlo… Pokud by z Vašeho pohledu restaurace nestíhala, potom další možnost, kde se najíst, je buď hned přes cestu v další „sklepní“ restauraci, nebo v hospůdce u autoservisu p.  Kociána rovněž vzdálené o startu cca 100m hned u potoku.

Střední okruh bude již mít tradičně cca 1200 m, ten dlouhý cca 2400 m. Dnes jsem byl omrknou tratě a na velkém okruhu, v jeho nejvyšším bodě je prozatím značně mokro. Uvidíme, co se s tím dá do příští neděle udělat.

Harmonogram nedělního závodu bude již také tradiční.

Přihlášky nejmladších kategorií od 09:00 cca do 10:00, ale jsme schopni zapracovat do startovní listiny i ty, co přiběhnou na poslední chvíli. Prosíme, aby v tuto dobu se skutečně registrovali pouze ti nejmladší, protože po ránu bude asi v první den seriálu živo. Registrace bude probíhat v altánu nebo chcete-li na pódiu před restaurací.  Možnost použít WC bude buď v samostatných buňkách v levé části areálu nebo přímo v restauraci. WC však bude sloužit pouze pro vykonání tělesných potřeb, nikoliv k mytí kol!!!!! Tak Vás touto cestou prosím o toleranci a součinnost v této věci.

Start první kategorie Přípravek I proběhne v 10:15. Všechny další závody ostatních kategorií budou následovat vždy bezprostředně po skončení každého předchozího závodu.  Ti nejstarší budou tedy startovat cca kolem 14:00 – 14:30. Podle počasí a počtu účastníků však může v průběhu závodů dojít ze strany pořadatele ke korekcím jak počtu kol tak vlastního startu. Doporučuji proto, aby jste byli na závodišti vždy s dostatečným předstihem, aby jste se stihli zaregistrovat, projet si trať nebo případně něco zakousnout. Pořadatel závodu bude vždy starty následných kategorií dopředu několikrát avizovat. Plánky tratí a počty kol včetně výsledkových servisů budou vyvěšeny na nástěnce před registrací.

Čísla, která dostanete na závod se vždy po závodě vrací. Na jejich odstranění z řídítek použijte nejlépe nůžky ( může si půjčit u pořadatele) nebo nožem.  Netrhejte je z řídítek, protože jinak elektro pásky číslo poškodí. Čísla se vrací aby je pořadatel mohl opět použít v následujících závodech. Za vrácené číslo obdrží každý závodník drobné občerstvení.

Vyhlášení všech kategorií a předání věcných cen proběhne po posledním závodu mužů.

Tak namažte nohy a v nedělí se snad za slušného počasí uvidíme.

Ahoj.
Ivan Machulka

Kalendář akcí

<<  Březen 2023  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sledujte nás na FB

Podporují nás

Force

FORCE - beForce

SAMOHÝL MOTOR

SAMOHÝL MOTOR

© Copyright 2023 SK EDIE TEAM, Created by Webdesign ekART, Vsetín and Tom Vild