linky

Valašský pohár MTB-XC

Stav tratí na neděli v Ratiboři

 Ahoj.

Po dnešku hlásím, že 4/5 všech Ratibořských tratí jsou nachystané na 98 % a jsou tak již připraveny pro ty, kteří chtějí během pátku a soboty potrénovat na nedělní závod. Velký a střední okruh je kompletně hotový. Co to obnáší? Okruhy jsou vypáskovány, posečeny, ale tak jako ještě nikdy v minulosti. Jsou vysbírány klacky, vystříhané větve do výšky očí a odstraněno všechno pichlavé svinstvo, které mělo snahu atakovat vše okolo jdoucí i jedoucí. Travnaté úseky jste v takovéto podobě na horácích ještě fakt nikdo nikde neviděl. Asi ani v Londýně. Tak mně napadá, jsou to ještě horská kola? Chybí snad jenom vzít křoviňákem malý úsek závěrečné části sjezdu v první třetině velkého okruhu u potoku. Je to ta část „pytle“ kde se potkávají ti, co teprve jedou nahoru s těmi, co už jedou dolů.

Zítra bych chtěl dodělat malý okruh v areálu zbrojnice a obec přislíbila, že dokončí dřevěné přejezdy do a z areálu. Chybí pouze drobnosti v podobě „airbagů“ , které budou umístěny na kritických místech sjezdových pasáží. Přiděláme cedule  kudy vede velký, kudy střední okruh, a nějakou tu informaci o záludnostech sjezdů v podobě vykřičníků a podobně. Kupodivu už také vysychá  nejbahnitější pasáž v nejvyšším místě velkého okruhu. Oproti neděli,  dnes bylo odhadem  o 2/3 méně bahna a vody v horní spojnici velkého okruhu, a i toto místo bylo již, pro mě překvapivě, plně sjízdné. Okruh krásně vysychá, a snad to vydrží...a trati, oproti minulým létům, nově přibyla krásná sjezdová pasáž, která následuje ihned po zmíněné bahenní části, a na kterou bezprostředně navazuje cílový sjezd před areálem. Ten je vyčištěn i od těch nejmenších větviček a listí, ale i tak tam dávejte bacha. Každý rok zde někdo končí na stromě, eventuálně v péči našich holek z Červeného kříže. Ale ten sjezdík je fakt vymazlený. Povedl se. Podklad tvoří téměř Wimbledonský pažit, a každého, kdo si rád hraje s kolem, musí potěšit. Totéž se dá říci o středním okruhu, který je pro předžáky a mladší žáky. Perfektní povrch a nějaké drobnosti, které ho oproti minulým rokům taky malilinko ztížily.

Tak trénujte, ať jste v neděli ready. A držte palec, ať neděle vydrží v suchu. To je asi to jediné, co mi teď dělá největší starost. Uvidíme se.

PS : nevím zda jsem se už zmínil. V neděli se bude střílet z děla…

Ahoj.

Ivan Machulka

Kalendář akcí

<<  Březen 2023  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sledujte nás na FB

Podporují nás

Force

FORCE - beForce

SAMOHÝL MOTOR

SAMOHÝL MOTOR

© Copyright 2023 SK EDIE TEAM, Created by Webdesign ekART, Vsetín and Tom Vild