linky

Valašský pohár MTB-XC

Report závodu Jablůnka 2016

Ahoj.

Máme za sebou 3 závody. Musíte uznat, že počasí na všech dosavadních závodech bylo luxusní. Největší bobany jsem měl ale před Jablůnkou. Celý týden černo napravo i nalevo, ze předu i zezadu. Zní to jako kamasútra. Nutno však podotknout, že za celý týden, ani v den závodu, ani kapka vody. Trať zcela suchá. Jediný, kdo o počasí nepochyboval, byl Roman Paprstka, který tam celý týden běhal, zajišťoval a zkrátka staral se.

Řekl bych, že po úvodních dvou závodech už byla, alespoň co se mládeže týká, slušná účast – přes 180 závoďáků. Ale pro změnu bylo méně těch starších…Asi opět termínová kolize s maratony. Něco v Mostu, něco jinde.

Nějaké drobné problémy se měly vyskytnout při parkování. Byly tam nějaké neshody mezi parkujícími a snad majitelem nějakého pozemku, ale nějak se to vyřešilo samo.

Pro špunty byl k dispozici parádní hrad od zmrzlináře Radka, a zdálo se mi, že tentokrát neměli rodiče v takovém počtu jako jindy, potřebu závodiště po odjetých závodech jejich ratolestí opouštět. Při vyhlášení kategorie odrážedel jsme zazdili nějaké mimino, a tak nám to snad dítě i rodiče odpustí.

Počasí drželo a závody docela odsýpaly. Taky byl k dispozici nějaký ten žvanec. Snad jste nehladověli.

Co se úrazů týká, tak nějaký prcek se napíchnul na kolík ohraničující trať a odřel si pusinu. Snad nic vážného. Horší už to bylo v závodu juniorů a mužů. Kuba Malý ( i když má dva metry) byl dle mého názoru příliš rychlý a příliš dlouhý na skoku u krmelce, a než aby šel rovnou do rokle po jeho pravé ruce, šel lehce na brzdy a snažil se naklopit mírnou levou zatáčku. Kolo se kouslo, vyhodilo ho ze sedla a po krátkém horizontálním letu trefil oběma nohama strom silný v průměru nějakých 15 cm. Náraz ho otočil o 180 stupňů a přistál na zemi. V první chvíli jsem myslel, že má přeraženy obě nohy. Děsný řev. Kdo by taky neřval. Díky touto cestou všem, kdo se podíleli na první pomoci…

Poslední informace jsou pozitivní, Kuba je v cajku, pouze nohy „trošičku“ bolí. Koňáry to byly kvalitní.

Na závodech jsem potkal také pana Matýska ml. Pamětníci si ho pamatují z mládežnických závodů pár let zpátky. Ten pro Vás chystá znovuvzkříšení legendárního SME Cupu na Frýdlantsku. Ti starší si jistě vzpomenou na startéra závodů, které pořádal Borek Konečný, pana Matýska staršího.

No co dál. Teď si dáme pauzu do září a v Semetíně letošní ročník uzavřeme. Nedávno tam těžili dřevo, budu to muset trošičku pohlídat. Je to Váš nejoblíbenější a snad také nejtechničtější závod z lokalit Valašského poháru.  Jak již dobře víte, poslední závod bude mít zázemí v bajkovo-rybářském kampu u Luboše Paly. Zde si můžete zpestřit čekání na závod např. chytáním pstruhů, a nějakou tou baštou. Závod bude součástí bajkového víkendu společně s Valašským krpálem a Valašskou pajdou (50).

Tak zas příště.

Ahoj.
Ivan Machulka

Kalendář akcí

<<  Březen 2023  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sledujte nás na FB

Podporují nás

Force

FORCE - beForce

SAMOHÝL MOTOR

SAMOHÝL MOTOR

© Copyright 2023 SK EDIE TEAM, Created by Webdesign ekART, Vsetín and Tom Vild