linky

Valašský pohár MTB-XC

Letošní "valašák"

Ahoj bajkeři, ahoj závoďáci!!!

Sešel se rok s rokem a všichni jsme očekávali změny k lepšímu. Covid zasáhl nejen do závodů v loňském roce ale mnohdy i do našich životů. Bohužel i letos je tomu nejinak.

Původní květnové termíny vzaly za své, a tak sotvaže postupně dochází k rozvolnění, vrhli se pořadatelé závodních akcí na uvolněné termíny… Samozřejmě tak, chtě nechtě, dochází ke kolizi termínů. I my jsme se zachovali podobně. A tak sotva pandemie začíná povolovat pařáty, vyhlásili jsme letošní – zatím pololetní – termíny nového ročníku BLOCK Valašského poháru MTB-XC.

Pokud Vás zajímá, jak k tomu postupně došlo, zde je zkrácený popis našeho plánování. Jako každý rok v minulosti, byl i první letošní nový termín plánován na 12.6. ve Veselé ( chcete-li v Hrachovci). A protože kluci z ValMezu umí být veselí, podmínkou uspořádání ve Veselé je závod umístit na sobotu. Souvislosti si umíte všichni, kdo jste tam už startovali domyslet, pokud jste si někdy zašli do místního bufetu… J

Druhý závod se nabízel v Ratiboři – v areálu hasičské zbrojnice. A protože, kluci z dk bikeshop racing teamu byli rychlejší, slušnost velí, že závod bude v neděli 20.6. abychom  si vzájemně nelezli do zelí. Bohužel, co čert nechtěl  v Ratiboři začala přestavba areálu a tak nám obec nabídla náhradní lokalitu, troufám si tvrdit, že i z důvodů našich letitých dobrých vztahů s místní radnicí. Bohužel po včerejší prohlídce nové lokality jsme s kluky s týmu  Davidem a Ondrou došli k závěru, že uspořádat závod v nové lokalitě by si vyžádalo ohromné úsilí na to, abychom zde vytvořili tratě v takové kvalitě, kvůli kterým na Valašák jezdíte. Proto padlo rozhodnutí Ratiboř letos vynechat a nahradit lokalitou Semetín v místním Bike a fishing Campu.

V průběhu toho všeho pro jistotu přichází od kolegů z Bike Pro Racing SMSka, že potřebují uspořádání závodu přehodit na podzimní termín. Tak zase všechno jinak…

Padá rozhodnutí udělat oba závody v Semetíně 12. a 20. 6..  Na to konto ale od řady z Vás začínají přicházet SMSky, že se právě přihlásili na závody Valachy bike ve Velkých Karlovicích. A protože sobotní termín díky výše uvedeným skutečnostem ve Veselé padl, tak přichází finální rozhodnutí.

První dva letošní závody BLOCK Valašského poháru MTB se uskuteční oba o nedělích 13.6 a 20.6. v Semetíně. Opakuje se tak do jisté míry situace z loňského června. Doufám, i když vím, že neděle pro řadu z Vás nebude úplně komfortní řešení, že závody dopadnou k co největší spokojenosti všech zúčastněných.

Snad se nebude opakovat počasí z loňského 1. závodu v Semetíně. Kdo jste byli, asi hned tak nezapomenete. Ani já na některé řeči, které jsem si musel vyslechnout nezapomenu. Ale naštěstí těch, na které narážím, bylo méně. Řada z Vás to vzala jako něco v tom smyslu, že to byl dobrý bajking. Vše bylo neúměrně dlouhé, tratě se zpomalovaly, byla kosa, bylo bláto, závod byl prokládán dílčím vyhlašováním a to vše mělo vliv na hladký průběh. Byl prostě Covid. Příští týden jsme to zvládli snad již lépe. Závody neděláme kvůli sobě ale kvůli Vám, to je asi mít i na paměti, pokud nejde vše tak, jak bychom si všichni ideálně představovali.

Díky těmto rychlým rozhodnutím dochází také k jedné drobné změně na pozici výroby medailí. Jak jistě víte, BLOCK Valašský pohár MTB-XC je specifický v tom, že každý rok po dobu 22 let trvání poháru pro vítěze jednotlivých kategorií chystáme pokaždé jinou sadu medailí odlévaných dle návrhu našeho grafika. A právě tady dochází z časové tísně ke změně. Pro letošní rok jsme zadali výrobu medailí chráněné dílně a medaile budou letos keramické. Nebudeme prozrazovat finální verzi, na tu si počkejte, ale můžeme ukázat alespoň jednu z před finálních verzí celého výrobního postupu. Tak snad se hotové budou také líbit.

Ahoj.
Ivan Machulka

Nejbližší akce

Žádná aktuální akce.

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Tipsport Sportuj s námi

Sledujte nás na FB

Podporují nás

Force
FORCE - beForce

Austin Detonator
Austin Detonator

SAMOHÝL MOTOR
SAMOHÝL MOTOR

© Copyright 2023 SK EDIE TEAM, Created by Webdesign ekART, Vsetín and Tom Vild