linky

Valašský pohár MTB-XC

Semetín - zrušený závod

Ahoj závoďáci.

Jak jste již možná zaregistrovali v krátké zprávě z rána, která uvádí, že byla zastavena registrace na závod v Semetíně, tak nyní se pokusím v krátkosti vylíčit skutečnosti, které k tomu verdiktu vedly.

Předminulou noc se Vsetínem a blízkými obcemi prohnalo dle našich informací malé tornádo nebo velká vichřice. Co to bylo ve skutečnosti asi není důležité, jako to, co tento živel způsobil.

Nechci se rozepisovat ani tak, kolik střech, stromů, hal shodil. Je ale nutné zmínit, že v lokalitě Semetín v důsledku tohoto řádění byly zlikvidovány stovky stromů, mnohé z nich i stoleté. Tyto vyvrácené a zlámané stromy bohužel zlikvidovaly veškeré snahy o uspořádání naplánovaného finálového závodu 24. ročníku našeho Valašského poháru MTB-XC. Dva dny jsme zkoušeli v dané lokalitě mapovat terén a zkoušet, kudy bychom mohli vytyčit náhradní tratě. Vzhledem k rozsahu katastrofy jsme museli dnes ale na tyto snahy rezignovat. Padly i z různých důvodů náhradní varianty na uspořádání závodu v příštím týdnu v Jablůnce, kam se chystáte tuto neděli nebo ve lokalitě ve Veselé u Valašského Meziříčí. Ten čas na uspořádání závodu na trochu slušné úrovní během týdne, který nám zbývá, ať už v ověřených lokalitách nebo ve zcela nových, je tak šibeniční, že jsme nuceni konstatovat, že finálový závod 2.9.2023 se v Semetíně neuskuteční a je otázkou, vzhledem k rozsahu kalamity, zda třeba už příští rok to bude vůbec v této lokalitě možné. Pro mě samotného je to zklamání obrovské. Závod v Semetíně je jediný závod seriálu, který byl zařazen, byť v různých obměnách, v každém z těch 24 ročníků. Řada z Vás, věřím, se na tyto závody těšila..

Bohužel přírodě neporučíme.

Z toho tedy vyplývají následující, navazující skutečnosti nebo chcete-li závěry, které musíme vyřešit.

1)   3. pořadový závod v Jablůnce tuto neděli, tedy 27.08.2023 bude závodem finálovým.

2)   Původní pravidlo určující vítěze kategorií v celkovém pořadí ( 3 nejlepší výsledky ze 4 závodů) se ruší. Do celkového pořadí budou započteny všechny výsledky z konečných 3 závodů.

3)   V Jablůnce logicky po vyhlášení vítězů závodu bude následovat vyhlášení celkových vítězů jednotlivých kategorií Valašského poháru MTB-XC.

4)   Ti z Vás, kteří jste již zaplatili dopředu startovné na 4. závod v Semetíně, prosíme o zaslání krátkého mailu s žádostí o vrácení startovného a uvedeným číslem účtu a jménem závodníka. Pokud byste nám chtěli uvedené prostředky ponechat, bránit se nebudeme. Budou použity na závody v příštím roce.

Jsem si vědom, že například ti, kteří mohli taktizovat s vynecháním některého ze závodu, nebo druzí třeba z důvodu defektu přišli o solidní výsledek v závodě a mohli tak doufat, že v seriálu mají stále šanci na solidní výsledek, tak mohou být tímto rozhodnutím zklamáni. Ale dle mého soudu škrtnout 1 výsledek ze 3 a nazvat takto upravené výsledky umístěním v seriálu ( rozuměj seriál = 2 závody) mě také nepřijde jako nejšťastnější. Volím ze dvou zel to menší…

Tak ahoj v Jablůnce, chystá se tam na Vás Česká televize.

Ivan Machulka

 

Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Tipsport Sportuj s námi

Sledujte nás na FB

Podporují nás

Force
FORCE - beForce

Austin Detonator
Austin Detonator

SAMOHÝL MOTOR
SAMOHÝL MOTOR

© Copyright 2024 SK EDIE TEAM, Created by Webdesign ekART, Vsetín and Tom Vild