linky

Valašský pohár MTB-XC

15. ročník Valašského poháru

Ahoj bajkeři.

Sešel se rok s rokem a starý Valašský pohár s tím novým. Máme tady již 15. ročník, který nabídne 4 závody cross country, z toho tři na okruzích již prověřených a jeden, pravděpodobně, ve zcela nové lokalitě, tedy pokud nenastanou neočekávané problémy.

Jak jste si mohli všimnout již na plakátu, lokality budou následující: Valašské Meziříčí – Hrachovec, velice pěkný okruh v oblasti horní úvrati lyžařského vleku Zašová. Na všechny zúčastněné čeká tradičně kvalitní obsluha místního bufetu s gulášem, grilováním a podobnými dobrotami. Na závoďáky pak čeká tradičně velmi pěkný, ale také poměrně těžký a technický okruh, který udržují nadšenci z Bike pro racing teamu okolo Dana Kolovratníka. Malé i velké závodníky čeká několik málo změn na všech třech okruzích, ale v podstatě nic podstatného. V cenách budou rozdány, tak jak v minulých letech, poháry a medaile a samozřejmě nějaké drobnosti v podobě věcných cen. Opět by měly být vyrobeny medaile v nové podobě, která je ovšem ještě neznámá i pro mě, tak snad se to stihne – ve výrobě je nějaký skluz. Prosím všechny řidiče o dodržování pokynů pořadatelů ohledně parkování. Nezapomínejte, že obě parkovací plochy jsou v těsné blízkosti tratí, v jednom případě je příjezdová komunikace zároveň i tratí dětského okruhu, tak zde buďte k ostatním ohleduplní.

Druhý závod se chystá do Halenkova. Trochu netypická trať s velkým a nekonečným převýšením na velkém okruhu a následným dlouhatánským sjezdem, kde je třeba se mít neustále na pozoru a vyvarovat se chyb, aby to neskončilo nějakým tím karambolem. Ale je třeba podotknout – pro všechny je to stejné :-) . Zázemí je tradičně před obecním úřadem obce Ratiboř. V místě je v pohotovosti restaurace se zahrádkou, dostatek parkovacích ploch, prezentace a toalety v přízemí obecního úřadu. V pohotovosti jsou místní hasiči se dvěma čtyřkolkama. Byla snaha velký okruh zkrátit ale příroda nás nechce pustit. Uvidíme snad příští rok.... Pro děcka z místní ZŠ bude vložený závod, zřejmě po kategoriích předžáků a mladších žáků, který bude středním okruhu. Nechci nic zakřiknout, ale zdejší starosta Jirka Lušovský tradičně věnuje do cen nějaká ta šampáňa, ať už ta dětská nebo Bohemku pro ty starší věkem a nějaké ty dárkové koše.

Třetí závod bude v Ratiboři. Původně plánovaný sobotní termín 7.6. jsme byli donuceni na poslední chvíli změnit na neděli 8. 6. V sobotním termínu došlo ke kolizi s obecní akcí, která okupuje stejný areál hasičské zbrojnice, kde se nachází jednak zázemí pro prezentaci, občerstvení, toalety apod , ale hlavně prostor pro dětskou trať, která by nemohla být na jiném místě. A je také velmi pravděpodobné, že pokud by jsme ji chystali pár dní dopředu, asi by nepřežila do závodního dne.  Bohužel co čert nechtěl, došlo z mé strany nechtě ke koliznímu termínu s akcí pořádanou Jirkou Mynářem z MTB Ondřejník, za což se mu omlouvám a což mně mrzí. Opravdu to nebyl záměr. Ratibořská trať je již dostatečně známa mezi bajkery jezdícími na Valašský pohár. Je poměrně těžká, a skýtá nejedno záludné místo. Ale to nejvíce exponované místo, navíc obklopené diváky čekajícími na krev,  je technický sjezd  těsně před cílem…

Čtvrtým závodem by měla být zcela nová cross county trať vznikající v lokalitě Nivka u nově budované Bike arény Vsetín. Ale tady se nebudu ještě pouštět do nějakého komentáře, protože je zde ještě několik otazníků, které je třeba vyřešit. Případná změna bude avizována, stejně tak bližší podrobnosti ohledně závodu, pokud vše dopadne podle představ.

Mějte se a ahoj.

Ivan Machulka

 

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Tipsport Sportuj s námi

Sledujte nás na FB

Podporují nás

Force
FORCE - beForce

Austin Detonator
Austin Detonator

SAMOHÝL MOTOR
SAMOHÝL MOTOR

© Copyright 2024 SK EDIE TEAM, Created by Webdesign ekART, Vsetín and Tom Vild